Kaş Aktiviteleri

Antalya Kaş hemen hemen herkesin bildiği bir ilçedir. Her şehrin kendine özel aktiviteleri vardır. Yaz tatiline veya kış tatiline gidiyorsanız bu aktiviteleri iyi öğrenmeli ve hepsini denemelisiniz.

 

Kaş’a tatile geliyorsanız tatilinizi sıkıcı hale getirmemek için bu aktiviteleri denemenizi öneririz. Aşağıda etkinliklerin bir listesini bulacaksınız.

Kaş Scuba Dalış

Kaş, dalış tecrübelerinize bağlı olarak seçilebilecek çeşitli dalış tekneleri ve kurslar ile tüplü dalış için bir merkez olarak bilinir. Günübirlik turlar yazın erken saatlerinde yola çıkar ve Kaş’ın ünlü dalış batıklarını keşfetme fırsatı sunar. Dalış fiyatına öğle yemeği, ekipman ve eğitim dahildir.

Kekova Tekne Turu

Antalya’nın Kaş ve Demre ilçeleri arasında yer alan bu bölge, Türkiye’nin en önemli turistik bölgelerinden biridir. Kekova, Uçağız köyü, Simena (Kaleköy), Batıkşehir, Akvaryum koyu ve Tersane koyunu kapsayan bölgenin genel adıdır. Bölge tarihle iç içedir ve Likya, Roma ve Bizans dönemlerinin kalıntıları görülebilir. Ancak insanları bölgeye asıl çeken, MS 2. yy’da bir depremle yıkılan ve kano ve tekne turları ile görülebilen batık şehirdir.

Likya Yolu Yürüyüşü

Likya Yolu, Türkiye’nin güney batı kıyı şeridindeki ilk uzun mesafe yürüyüş yoludur. Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanır ve adından da anlaşılacağı gibi eski Likya kentlerinin yolunu izler. Bu 500 kilometrelik rota, nefes kesen kıyı manzaralarına, Akdeniz’in güzel flora ve florasına, geleneksel Türk köylerine ve hayranlık uyandıran antik alanlara sahiptir.

At Turu

Kaş’ın yukarısındaki zeytinlikler ve çam ormanlarında ata binmek hem yerli halk hem de turistler arasında oldukça popüler bir aktivitedir. At çiftliği her yaştan ve yetenekten biniciyi ağırlamak için kullanılıyor ve bu seviyelere uygun trekking parkurları var.

Patara Kum Tepeleri

Patara Antik Kenti birçok nedenden dolayı ünlüdür; Roma, Bizans ve Likya dönemlerine ait kalıntılardan oluşan geniş arkeolojik sit alanı, Caretta Caretta Kaplumbağalarının yuvalama alanı olması nedeniyle gelişmeye karşı korunan 12 km’lik kumsalı ve muhteşem kum tepeleri. Açık bir akşamda, kum tepelerinden Yunan adası Rodos görülebilir. Patara Köyü’nü ziyaret ederseniz, kum tepelerinde gün batımını izlerken bir kadeh şarap keyfi bir zorunluluktur.

Saklıkent Kanyonu Turu

Saklıkent, kayalık yaylalardan başlayan Xanthos Nehri’ne ev sahipliği yapan 18 km uzunluğunda ve 300 metre yüksekliğinde bir kanyondur. Özellikle yaz başlarında, nehrin hala nispeten büyük miktarda su tuttuğu zaman, gerçekten muhteşemdir. Saklıkent Boğazı, Esençay Vadisi’nin doğusunda, Fethiye ile Kaş arasında Toros Dağları’nın hemen altında yer almaktadır.

Kaş Kalkan Kano Turu

Deniz kanosu, kendi başınıza sadece kayık veya tekne ile ulaşılabilen birçok muhteşem bakir koylara uğrayabileceğiniz için çok popüler bir aktivitedir. Arkadaşlarınız ve ailenizle denizin altındaki zengin antik yerleşim yerlerini keşfederek eğlenceli bir gün geçirmek için kano turlarına katılabilirsiniz.