Kaş Restaurantları

Kaş’ta aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda restoran var ve hepsi de kendine has leziz spesiyaliteleri sunuyor. Geleneksel Türk, Yunan ve İtalyan yemekleri spesiyaliteleri yanı sıra dünya mutfaklarından lezzetler sunan çeşitli restoranlar da bulunmaktadır.

Meyhaneler & Deniz Ürünleri

Kaş’da çok farklı bir gastronomi kültürü vardır. Restoranların var olmasına bile anlam veremeyeceğiniz sapa sokaklarda sizi bekleyen birçok özel restoran bulacaksınız. Bu restoranların amiral gemisi yemeği elbette deniz ürünleri. Örneğin kalamar yumurta, ekşi karides ve balık pastırmalı börek gibi birçok farklı yemeği deneyebilirsiniz. Ya da bunların yerine çipura ızgara, levrek ızgara veya uskumru gibi geleneksel lezzetleri tadabilirsiniz.

Geleneksel Türk Mutfağı

Türk mutfağından et yemeklerini denemenizi tavsiye ederiz. Balık zaten denizden. Kaş ayrıca peyniri ve yerel Likya şarapları ile ünlüdür. Yöre halkının yaptığı özel bir tatlı olan Keşkül’ü denemelisiniz. Tek ipucumuz: Evinize lezzetli bir hatıra götürmelisiniz.

Italyan Mutfağı

En ünlü mutfaklardan biri olan İtalyan mutfağı, pizza ve makarna çeşitleriyle yine Kaş’da sizleri bekliyor. Bu yiyecekler bizim yaptığımızdan farklı bir şekilde yapıldığı için daha önce hiç denemediyseniz mutlaka bir İtalyan restoranına gidip düşünmeden denemelisiniz. Denediğinizde hem lezzet hem de sunumdaki farkı anında fark edeceksiniz.

Fransız Mutfağı

Fransız mutfağı içeren restoranlar, Kaş’a gelenlerin denemesi gereken mutfaklardan bir başkasıdır. Kaz ciğeri, kuru biftek, eritilmiş peynirli soğan çorbası, soğan reçeli vs. Fransız restoranlarında damak zevkinize göre pek çok yemeği deneyimleyebilirsiniz.