Kaş Restaurantları

Kaş’ta aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda restoran var ve hepsi de inanılmaz deniz ürünleri spesiyaliteleri sunuyor. Geleneksel Türk, Yunan ve İtalyan yemekleri spesiyaliteleri de dahil olmak üzere dünya mutfaklarından lezzetler sunan çeşitli restoranlar bulunmaktadır.

Meyhaneler & Deniz Ürünleri

Tatil beldelerinde çok farklı bir gastronomi kültürü vardır. Restoranların var olmasına bile anlam veremeyeceğiniz sapa sokaklarda sizi bekleyen birçok özel restoran bulacaksınız. Bu restoranların amiral gemisi yemeği elbette deniz ürünleri. Örneğin kalamar yumurta, ekşi karides ve balık pastırmalı börek gibi birçok farklı yemeği deneyebilirsiniz. Ya da bunların yerine çipura ızgara, levrek ızgara veya uskumru gibi geleneksel lezzetlere gidebilirsiniz.

Geleneksel Türk Mutfağı

Türk mutfağından et yemeklerini denemenizi tavsiye ederiz, eğer menüde köfte varsa güvenle tercih edebilirsiniz. Kaş, peyniri ve şarapları ile ünlüdür. Yöre halkının yaptığı özel bir tatlı olan Keşkül’ü denemelisiniz. Tek ipucumuz: Evinize bir hatıra götürmeyi unutmayın.

Italyan Mutfağı

En ünlü mutfaklardan biri olan İtalyan mutfağı, pizza ve makarna çeşitleriyle Kaş’ta. Bu yiyecekler bizim yaptığımızdan farklı bir şekilde yapıldığı için daha önce hiç denemediyseniz mutlaka bir İtalyan restoranına gidip düşünmeden denemelisiniz. Denediğinizde hem lezzet hem de sunumdaki farkı hemen göreceksiniz.

Fransız Mutfağı

Fransız mutfağı, Kaş’a gelenlerin mutlaka denemesi gereken mutfaklardan biridir. Kaş’ta bulunan Fransız restoranları sayesinde Fransız mutfağının tadına bakabilirsiniz. Kaz ciğeri, kuru biftek, eritilmiş peynirli soğan çorbası, soğan reçeli vs. Fransız restoranlarında damak zevkinize göre pek çok yemeği deneyimleyebilirsiniz.