Kaş Hakkında

Kaş, Antalya’nın güney batı bölgesinde, güzel Turkuaz Sahili’nde yer almaktadır. Halk arasında Türk Rivierası olarak anılan Kaş, çarpıcı uçurumlar ve zeytinliklerle çevrili küçük, hareketli bir kasabadır.

Kaş Tarihçesi

Bugünkü Kaş, MÖ 4. yüzyılda kurulmuş ve antik Likya kenti Antiphellos’ta bulunuyordu. Zengin tarihi göz önüne alındığında Kaş’ın şehrin göbeğindeki antik kalıntılara sahip olması şaşırtıcı değildir; şehirde Helenistik bir amfi tiyatro, Kral Scarcophagus mezarı ve sarp yamaçta yuvalanmış çarpıcı kaya mezarları bulunmaktadır.

 

Kaş’ın nüfusu 2022 yılında 62.000’e ulaştı, ancak bu sayı yaz aylarında turistlerin Kaş’ın güzelliklerini tatmak için akın etmesiyle 110.000’e çıkıyor.

Kaş Görülecek Yerler

Kaş bölgesi, kendilerini bu özel bölgenin güzelliklerine kaptıran ziyaretçileri için çeşitli ‘görülmesi gereken yerlere’ ev sahipliği yapıyor.

 

Sizler için en iyi ‘görülmesi gereken yerler’ listesini oluşturduk:

 

Küçük ve Büyük Çakıl Plajları
Antiphellos Antik kalıntılar
Kaputaş Plajı
Xantos Antik Kenti
Patara Antik Kenti
Patara Plajı
Kaleköy
Kekova Adası Tekne Turu
Demre St Nicholas Kilisesi ve Mezarı
Myra Antik Kenti
Andriake Likya Müzesi
Saklıkent Kanyonu
Kekova Adası

Kaş'a Ulaşım

Kaş’a en yakın havalimanı Dalaman havalimanıdır. Dalaman’dan ortalama sürüş süresi 2 saat civarındadır. Antalya Havalimanı Kaş’a yaklaşık 3 saat 15 dakika uzaklıktadır.

 

Her iki havaalanından da ek ücret karşılığında özel transferler düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Dalaman havalimanından ortak transfer seçeneği de bulunmaktadır.